Blog o wszystkim ;)

zapraszam

Jak odpowiednio uporządkować swój pokój?

Luty 16th, 2017

Odpowiednio uporządkowany pokój może sprawić, że poczujesz się bardziej spokojny i kontrole na własnym życiem. Twój dzień stanie się dużo łatwiejszy, jeśli będziesz dokładnie wiedział gdzie wszystko jest. Nie będziesz musiał tracić cennego czasu na szukanie swoich ulubionych spodni czy koszulki. Jeśli chcesz się dowiedzieć, jak zorganizować swój pokój, wykonaj następujące kroki.

Uporządkuj swoje rzeczy

Weź wszystkie swoje rzeczy z innych bieżących lokalizacji. To może wydawać się bolesne, ale jeśli naprawdę chcesz zorganizować swój pokój, to należy zacząć od podstaw. Choć możesz być trochę przytłoczony przez olbrzymi stos utworzony na podłodze, biurku czy łóżku to bądź pewny, że znajdziesz odpowiednie miejsca na wszystko.
Usuń wszystko z twojej szafy – ubrania, buty, cokolwiek co tam znajdziesz umieść na podłodze.
Wyciągnij wszystko z biurka. Wszystko co znajdziesz w twoim biurku, umieść na powierzchni biurka.
Jeśli posiadasz jakąkolwiek inna szafkę czy komodę, to opróżnij ją i wszystkie rzeczy umieść w pobliżu.

Organizacja

Przed rozpoczęciem, dowiedz się gdzie wszystko powinno się znajdować, możesz je nawet opisać.
Skrzynki i pojemniki z tworzyw sztucznych przyjmą świetną funkcje organizera. Przejrzyj dokładnie wszystkie swoje rzeczy i określi się jak często je używasz. Przedmioty z których korzystasz regularnie lub przedmioty, które są używane w przeciągu 2-3 miesięcy należy zachować.
Jeśli znajdziesz jakiś przedmiot, który nie używasz od dłuższego czasu to przekaż go swojemu koledze, koleżance lub zwyczajnie wyrzuć go. Jeśli znajdziesz takie rzeczy, które według ciebie nadają się na sprzedaż to umieść ogłoszenie na internecie, może uda Ci się go sprzedać. Pozbywając się zbędnych przedmiotów, można zaoszczędzić naprawdę sporo miejsca. Pamiętaj im mniej rzeczy, tym dużo łatwiej będzie organizować twój pokój.

  • Przedmioty, które używasz najczęściej staraj się trzymać na wierzchu, ponieważ dzięki temu masz lepszy dostęp do niego. Postaraj się zapamiętać, gdzie znajdują się takie przedmioty. Wszystko zależy od twojej wyobraźni i kreatywności, jak uporządkujesz swój pokój, staraj się, aby było dużo przestrzeni.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.