Blog o wszystkim ;)

zapraszam

Baseny ogrodowe czy pływanie w jeziorze – co lepsze?

Luty 14th, 2017


Pływanie – ulubiony sport ogromnej ilości osób na świecie. Niektórzy pływają w jeziorach, niektórzy na publicznych halach a jeszcze inni posiadają własne baseny ogrodowe. Co z tych trzech rzeczy jest najlepszym wyborem dla osoby lubiącej pływać? Dowiecie się tego poniżej.

Baseny ogrodowe czy jezioro – co lepsze dla pływaka?

Pływanie w obu rzeczach nadal jest pływaniem, i w zasadzie się nie różni poza kilkoma szczegółami. W kwestii ćwiczeń w wodzie basen ogrodowy można porównać do siłowni, a jezioro do otwartego terenu. Pływanie dla rozrywki jest lepsze w jeziorze, ponieważ możemy podziwiać widoki i popływać w świeżej, czystej wodzie. Jednak pływanie po to, by wyćwiczyć swój organizm moim zdaniem pasuje tylko do basenów, chociażby ze względu na to że gdy wykonamy dane ćwiczenie źle to nie ulegniemy kontuzji, a w jeziorze możemy np. skaleczyć się o jakiś kamień wystający z dna. Jednak osobiście mi nadal lepiej się pływa w jeziorze, ponieważ pływanie w otwartym terenie jest o wiele bardziej odprężające niż pływanie w małym pomieszczeniu.

Dlaczego ludzie chodzą dla rozrywki na basen publiczny a nie nad jezioro?

Z wielu różnych powodów – najbardziej oczywistym chyba jest to, że pogoda nie zawsze może komuś odpowiadać. Gdy idziemy pływać na basenie publicznym to mamy pewność, że nie złapie nas zła pogoda ani nic podobnego. Niektórzy boją się też pływać w jeziorze ze względu na to, że mogą się o coś skaleczyć, lub nie mają blisko siebie jakiegoś jeziora. Nie zawsze mamy blisko naszego miejsca zamieszkania jezioro, w którym dozwolone jest pływanie. W większości wód woda nie jest zdatna do pływania, i kąpiel w niej grozi grzywną.
Jeszcze inni nie lubią ani basenów publicznych, ani jezior – wolą wykąpać się we własnym basenie ogrodowym. Baseny ogrodowe posiadają wiele zalet, chociażby to, że nie musimy nasłuchiwać krzyków, i możemy odpoczywać w wodzie od razu w naszym ogródku. Moim zdaniem to właśnie basen ogrodowy jest najlepszym wyborem dla osoby, która lubi dużo pływać.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.