Blog o wszystkim ;)

zapraszam

Droga mysz komputerowa – czy warto?

Wrzesień 27th, 2016

mysz komputerowa
Wiele osób, które dopiero rozpoczynają przygode z technologią komputerową decyduje się na jak najtańszy sprzęt, ze względu na to że chcą one oszczędzić pieniądze. Nie wiedza jednak o tym, że z niską ceną w parze idzie bardzo niska jakość przez co bardzo często jedyna rzecz która im towarzyszy przy komputerze to rozczarowanie, ze względu na to że dany sprzęt się zacina, nie działa jak powinien lub jest niewygodny w obsłudze. Tania mysz komputerowa, mimo tego że według wielu osób nie różni się od tej droższej niczym poza wyglądem jest znacznie gorsza w parametrach od jej droższych odpowiedników. Czy warto więc wybrać drogą mysz komputerową? O tym przeczytacie w tym artykule.

Droga mysz komputerowa – czy jest sens w kupowaniu?

Wiele osób widząc myszkę z wyższej półki myśli że jest ona droga, ponieważ widnieje na niej logo znanej firmy lub po prostu posiada dodatkowe aspekty wizualne, których myszka za 15 złotych nie posiada. Niestety, na nieszczęście dla osób które chcą oszczędzić na myszy drogie rodzaje myszek posiadają o wiele lepszą specyfikacje od tych tańszych. Najlepszym przykładem będzie jakość czujnika – często sterując myszką z niższej półki wskaźnik na komputerze „wariuje”, przez co korzystanie z niej jest bardzo niewygodne. Jeszcze jednym przykładem, który przemawia na niekorzyść tanich myszek jest budowa. Droga mysz komputerowa bardzo często jest zrobiona tak, by pasowała do każdej ręki, a z kolei ta tania jest zrobiona tak, by wyglądała jak myszka. O komforcie z użytkowania jej nie ma tu mowy.
Następną rzeczą, która przemawia na korzyść drogich myszek jest to, że posiadają one wiele konfigurowalnych opcji i klawiszy. Najlepszym przykładem tego może być klawisz, który pozwala na bardzo szybką zmiane DPI na myszce (jest to szybkość poruszania się wskaźnika na komputerze, tj. im większe DPI tym mniej musimy poruszać myszką by wskaźnik dalej się przesuwał), a także klawisz który pozwala na cofanie się do poprzedniej strny w przeglądarce.

Podsumowanie

Wyżej wymienione rzeczy przemawiają na korzyść drogich myszek. Moim zdaniem nie warto oszczędzać na tak podstawowej rzeczy, ponieważ będziemy z niej korzystać cały czas. O wiele lepiej zainwestować więcej pieniędzy w myszke i być z niej zadowolonym.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.