Blog o wszystkim ;)

zapraszam

Emigracja zarobkowa do innego kraju

Sierpień 7th, 2016

wyjazd za granicę
Większość osób planujących zarabiać spore pieniądze wyjeżdża z Polski. Twierdzą, że w naszym kraju nie ma praktycznie żadnych możliwości zarabianie pieniędzy, ponieważ na każdym kroku pracodawcy chcą ich oszukać, duże podatki i ZUS. Nie dziwie im się – życie u nas w kraju jest ciężkie, ponieważ wypłaty są małe a rząd bierze nawet 50% naszej wypłaty. I jak tutaj przeżyć przez cały miesiąc, jak z wypłaty która powinna wynosić na przykłąd 4000 złotych zostanie nam tylko 2000?
W tym artykule przeczytacie, czy warto emigrować do innego kraju.

Emigracja zarobkowa do innego kraju

Większość osób planuje wyjazd do innego kraju ponieważ chce w nim zarobić pieniądze na godne życie. Najczęstszym celem takich osób jest Wielka Brytania i Niemcy, ponieważ dostanie się tam jest proste, a języki używane w tych krajach (angielski i niemiecki) są bardzo proste i ich opanowanie nie zajmuje za dużo czasu. Niestety, zarobki i możliwość poznania nowych ludzi to jedyne zalety takiej emigracji do innego kraju. Podczas takiego wyjazdu na przykład na 10 lat tracimy bardzo wiele znajomych, ponieważ po prostu nie utrzymujemy z nimi kontaktu. Dodatkowo – potrzebujemy sporo pieniędzy lub członka rodziny w kraju do którego chcemy emigrować, ponieważ wyjazd do obcego kraju bez zapewnionego noclegu to głupota. Wróćmy jeszcze raz do relacji z innymi ludźmi – nie tracimy tylko więzi że znajomymi, tylko także z rodziną. Gdy będziemy chcieli się spotkać z kimś bliskim to będziemy musieli wracać do kraju z powrotem, co tanie nie jest.

Podsumowanie

Zanim wylecicie do innego kraju, bardzo dobrze się nad tym zastanówcie, ponieważ ma to też bardzo dużo wad. Zastanówcie się, czy na pewno chcecie opuszczać swoją ojczyzne tylko dla pieniędzy i porzucić swoich wszystkich znajomych i rodzine. Jeśli już musicie emigrować – to warto przynajmniej we dwójke. Łatwiej jest wtedy wynająć dom i opłacić rachunki, ponieważ dzielą się wtedy one na dwie osoby. Na pewno będzie znacznie łatwiej zacząć życie od nowa w innym kraju w większej grupie osób niż samemu.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.