Blog o wszystkim ;)

zapraszam

Dlaczego mieszkanie w bloku jest lepsze niż mieszkanie w domu?

Sierpień 5th, 2016

mieszkanie w bloku

Jako że miasta się rozwijają, a nie ma miejsc na domy to budowane są bloki mieszkalne. Mają one wiele zalet, których domy nie posiadają a dodatkowo są one tańsze i łatwiejsze w kupnie czy wynajmowaniu. Tutaj znajdziecie powody, dzięki którym mieszkanie w bloku jest moim zdaniem lepsze niż mieszkanie w domu.

Mieszkanie w bloku – zalety

Mieszkanie w bloku ma bardzo wiele zalet, których dom nie posiada. Ułatwiają one bardzo życie i nie trzeba o nie aż tak dbać jak o dom. Poniżej przeczytacie o wszystkich zaletach mieszkania w bloku.

Nie trzeba dbać o ogródek

Mieszkając w domu musimy przejmować się ogródkiem i o niego dbać, by nasz dom nie wygladał źle. W bloku ogródkiem i klatką schodową zajmuję się sprzątaczka, a my jedynie musimy dbać o porządek w środku naszego mieszkania. Oczywiście nie oznacza to że można śmiecić poza naszym mieszkaniem.

Blisko do wszystkiego

Domy zazwyczaj są na obrzeżach miasta, przez co mamy daleko do większości rzeczy takich jak sklepy, szkoły czy miejsce pracy. Z Kolei bloki są budowane zazwyczaj w centrach miast, dzięki czemu mamy blisko do komunikacji miejskiej, miejsca pracy, szkoły, sklepów, lekarza itp. Dodatkowo, jako że mamy blisko komunikacje miejską nie musimy inwestować w auto dzięki czemu oszczędzimy pieniądze które będziemy mogli spożytkować na ciekawsze rzeczy.

Tańszy koszt życia

Mieszkanie w bloku jest znacznie tańsze niż mieszkanie w domu. Jest tak, ponieważ nie musimy płacić za całą działke (ogród), a także ceny niektórych usług dzielą się na wszystkich mieszkańców bloku. Dzięki temu możemy oszczędzić pieniądze i je spożytkować na coś innego.

Podsumowanie

Życie w bloku ma bardzo wiele zalet, ale jeśli ktoś lubi mieszkać w domu, daleko od miasta i ciągłych hałasów to czemu nie. Musi się jedynie liczyć z tym, że będzie musiał więcej płacić za utrzymanie domu, a także będzie miał dalej do wszelakich instytucji państwowych, sklepów, szkół, komunikacji miejskiej czy pracy.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.