Blog o wszystkim ;)

zapraszam

Odtwarzacze MP3 – dlaczego znikneły z rynku?

Lipiec 21st, 2016

odtwarzacze mp3
Chyba każdy z osób starszych pamięta czasy, kiedy odtwarzacze MP3 robiły na rynku furore i każdy chciał je mieć, obojętnie czy młody czy starszy. Przed „empetrójkami” były jeszcze walkmany, ale to już temat na osobny artykuł ponieważ drastycznie się one różniły od mp3 tym, że były znacznie większe i odtwarzały muzykę z płyt, a nie jak w przypadku MP3 z pamięci wewnetrznej czy karty pamięci. MP3 różniły się też tym, że były o wiele bardziej komfortowe w użytku, ponieważ były mniejsze, a ze względu na specjalny kształt i bardzo mały rozmiar mogliśmy je trzymać w nawet najmniejszej kieszeni. W tym artykule przeczytacie, dlaczego MP3 były takie popularne i dlaczego znikły z rynku.

Odtwarzacze MP3 – czemu zawdzięczają popularność?

Głównym powodem, dlaczego MP3 stały się popularne jest to, że były bardzo proste w obsłudze, nie zajmowały dużo miejsca i można było je wziąć ze sobą wszędzie. Oczywiście nie można zapominać też o tym, że mogliśmy słuchać na nich muzyki beż żadnych dodatkowych płyt. Wystarczyło po prostu zgrać muzykę na kartę pamięc, lub jeśli w odtwarzaczu była wbudowana pamięć mogliśmy bezpośrednio do niego tą muzyke zgrać. Dodatkowo – były one marzeniem większości dzieciaków z tamtych czasów, przez co cała masa rodziców kupowała swoim pociechom właśnie odtwarzacze MP3 na święta czy urodziny.

Dlaczego MP3 nie są już popularne?

Odtwarzacze MP3 zostaly zastąpione nowszymi urządzeniami, takimi jak smartfony czy nawet zwykłe, starsze telefony komórkowe. Praktycznie każdy posiadał komórke, a na niej można było odtwarzać muzyke w podobnej jakości do zwykłej MP3, przez co ludzie zamiast je kupować po prostu zgrywali muzykę na własny telefon. Dodatkowo, MP3, w porównaniu do telefonów bardzo szybko się psuło i nawet nowa, kupiona za niemały pieniądz mogła się nam zepsuć po kilku tygodniach lub po jednym małym upadku. Kolejnym powodem, dlaczego ich popularność spadła jest to, że inne, lepsze gadżety potaniały i na święta zamiast MP3 dzieci dostawały aparaty czy telefony komórkowe.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.