Blog o wszystkim ;)

zapraszam

Jak dbać o środowisko?

Czerwiec 14th, 2016

13928583304_2ca63d9487_z
Na Ziemi z każdym dniem przybywa samochodów, fabryk i śmieci, które zanieczyszczają środowisko. W tym artykule znajdziecie sposoby na dbanie o naszą planetę.

Zrezygnowanie z samochodu

Samochody wydzielają masę zanieczyszczeń. Warto zamienić samochód na rower czy komunikację miejską – oszczędzimy wtedy niemałą ilość pieniędzy, a także nie będziemy zanieczyszczać powietrza.

Wyrzucanie śmieci do kosza

Zamiast wyrzucać puszki po napojach czy opakowania po różnych przekąskach na ziemie, powinniśmy przejść się do śmietnika i tam je wyrzucić. Takie opakowania bardzo długo się rozkładają, i jedynie niepotrzebnie zaśmiecają okolice.

Oszczędzaj wodę

Oszczędzać wodę możemy na każdym kroku – przykładowo zakręcając kran podczas mycia zębów czy instalując spłuczkę w toalecie, umożliwiającą spłukiwanie mniejszej ilości wody. Oszczędzamy wtedy nie tylko wodę – zmniejszymy dzięki temu nasze wydatki na wodę.

Segregowanie odpadów

W większości miejsc możemy spotkać śmietniki ze specjalnymi kolorami, które oznaczają co do nich wrzucić. Do śmietnika żółtego wrzucamy: reklamówki, plastikowe butelki, zakrętki i inne produkty z plastiku. Do niebieskiego wrzucamy wszystkie rzeczy z papieru. Do białego wrzucamy szkło bezbarwne, a do zielonego szkło kolorowe.

Energia słoneczna

W dzisiejszych czasach można całkiem tanio dostać panele słoneczne. Oszczędzają one prąd, a cała ich energia pochodzi od słońca, przez co nie zanieczyszczają środowiska.

Oszczędzaj prąd

W dbaniu o środowisko bardzo ważne jest oszczędzanie prądu – gdy nie jesteśmy w danym pokoju powinniśmy wyłączać w nim światło, a gdy nie korzystamy z komputera to zamiast zostawiać go włączonego powinniśmy go wyłączyć. Jest to kolejny sposób, który dba o środowisko, a także o nasz portfel ponieważ zmniejszy to nasze opłaty za prąd.

Najważniejsze

Gdy będziemy dbać o środowisko sami, to nic to nie zmieni. Warto nauczyć innych ludzi, by także dbali o środowisko, przykładowo pokazując im wszystkie zalety zdrowego i czystego środowiska – czyli przykładowo zabranie ich na spacer do parku czy na jakąś łąkę. Większość ludzi zrozumie, jak ważna jest nasza planeta dopiero wtedy, gdy zobaczy, co się będzie działo gdy nie będziemy o nią dbali.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.