Blog o wszystkim ;)

zapraszam

Czy herbata jest zdrowa?

Czerwiec 6th, 2016

5620436307_f1afaed019_b
Herbata jest dla naszego organizmu bardzo zdrowa, i powinniśmy ją często pić. Jest tak, ponieważ:

Dostarcza energii

Herbata dostarcza naszemu organizmowi sporo energii, przez co nie czujemy się ospali i mamy chęć pracować. W przeciwieństwie do kawy – po kilku godzinach nie będziemy czuć się ospali, nie dostarczymy naszemu organizmowi szkodliwych substancji i nie będziemy mieli brudnych zębów.

Wzmacnia wytrzymałość

Substancje zawarte w herbacie pozwalają organizmowi na lepsze spalanie tłuszczu na energie, przez co osoby pijące herbatę mają lepszą kondycje i są w stanie biec lub ćwiczyć dłużej.

Nawadnia ciało

Herbata bardzo dobrze nawadnia nasze ciało, przez co w letnie, upalne dni nie czujemy pragnienia.

Chroni przed niektórymi rodzajami raka

Niektóre substancje w herbacie zmniejszają szanse na wystąpienie niektórych rodzajów raka, przykładowo raka skóry czy płuc.

Wzmacnia kości

Picie dużej ilości herbaty wzmacnia nasze kości, przez co jesteśmy mniej podatni na złamania.

Dobra przy przeziębieniach

Herbata jest świetnym domowym lekarstwem dla przeziębionych osób – pomaga ona przetrwać objawy choroby, a także rozgrzewa.

Zmniejsza szanse na nadciśnienie

Szklanka herbaty dziennie zmniejsza szansę na wystąpienie nadciśnienia tętniczego, a także zmniejsza szansę na zawał serca.

Odświeża nasz oddech

Herbata powstrzymuje rozwój niektórych bakterii żyjących w jamie ustnej, a także może działać antypróchnicowo, przez co nasz oddech jest świeższy a nasze zęby zdrowsze.

Spowalnia starzenie

Niektóre rodzaje herbaty, np. zielona spowalnia proces starzenia organizmu, a także może uchronić nas przed chorobą Alzheimera. Jest tak, ponieważ w tej herbacie jest bardzo mocny przeciwutleniacz.

Podsumowanie

Herbata jest bardzo zdrowa dla naszego organizmu. Nie powinniśmy pić jej zbyt dużo dziennie, ponieważ wtedy może być dla nas szkodliwa lub się od niej uzależnimy. Najlepiej pić jedną lub dwie filiżanki kawy dziennie. Warto też kupić jaką droższą herbatę – ma ona zazwyczaj lepszy smak od tej tańszej, a także jest ona zdrowsza. Taki mały dopisek – moja ulubiona herbata to zielona. A jaka jest Wasza? 🙂

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.