Blog o wszystkim ;)

zapraszam

Zalety i wady mieszkania w bloku

Maj 30th, 2016

8066260544_5920f00ca2_z
W dzisiejszych czasach coraz więcej bloków jest budowanych i coraz więcej osób przeprowadza się do mieszkań w blokach. W tym artykule opiszę plusy i minusy mieszkania w bloku.

Zalety

Większość bloków jest blisko centrum, przez co nie musimy mieć samochodu ponieważ mamy dostęp do komunikacji miejskiej. Mamy też blisko do wszelakich sklepów, czy to spożywczych, odzieżowych czy elektronicznych.
W blokach nie musimy aż tyle sprzątać – mieszkania są małe, więc wystarczy tylko je sprzątać. Klatkę schodową i teren przed blokiem posprzątają sprzątaczki, przez co nie musimy się martwić o cotygodniowe sprzątanie, które zajmie nam cały dzień.
Gdy mieszkamy wysoko, możemy podziwiać widoki z balkonu. Mieszkając w ładnym miejscu i mając ładne widoki, na pewno zaimponujemy naszym znajomym, zwiększając swoją wartość w ich oczach.

Wady

Mieszkając w bloku musimy dbać o kontakty z naszymi sąsiadami, a także jesteśmy od nich zależni.
Musimy też przestrzegać ciszy nocnej, gdyż inaczej pobudzimy mieszkańców bloku i będziemy musieli tłumaczyć się policji, co na pewno nie jest przyjemnym doświadczeniem.
Mieszkania w blokach są zazwyczaj małe, co nie każdemu może odpowiadać. Domy są spore, i w przeciwieństwie do mieszkań w bloku możemy je w każdej chwili wyremontować. W bloku musimy przestrzegać zakazów i ciszy nocnej by nie pogarszać stosunków z sąsiadami.
Nie możemy też wyjść na dwór, na własny teren o każdej porze – w blokach naszym terenem jest tylko mieszkanie, podczas gdy w domu mamy ogródek.

Podsumowanie

Mieszkanie w bloku jest świetnym wyborem dla osób, które chcą mieszkać w centrum miasta, mieć łatwy dostęp do komunikacji miejskiej i mieć blisko sporą ilość sklepów. Mieszkanie w domu jest dla osób, które chcą mieć spore mieszkanie i ogród, możliwość robienia wszystkiego o każdej porze. Domy są też idealne dla osób, które pragną spokoju, ponieważ większość domów jest zlokalizowana na obrzeżach miasta, gdzie nie ma aż takiego ruchu drogowego i gęstości zaludnienia.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.