Blog o wszystkim ;)

zapraszam

Dlaczego telefony z androidem są takie popularne

Maj 24th, 2016

15456394426_0c8ec58465_z
Android jest dzisiaj najpopularniejszym systemem. Zastanawialiście się kiedyś dlaczego? Tutaj napiszę wszystkie powody, które według mnie przyczyniły się do popularności Androida.

Ilość aplikacji

Na systemie Android jest największa ilość aplikacji w porównaniu do innych systemów mobilnych. W przeciwieństwie do innych systemów, aplikacje te w większości są darmowe, ponieważ wyświetlają reklamy. Gry też są w większości bezpłatne, ale zazwyczaj posiadają opcje mikropłatności i też wyświetlają reklamy.

Łatwe tworzenie aplikacji

Android jest systemem, na który najłatwiej napisać aplikacje. Dlatego pada on częstym wyborem deweloperów. Skutkuje to, jak pisałem wcześniej sporą ilością aplikacji. Spora ilość aplikacji powoduję, że ludzie wolą ten system od innych. Popularność tego systemu wśród użytkowników przyciąga jeszcze większą ilość twórców aplikacji. Można tak pisać w kółko i pewnie by to zajęło połowę tego tekstu, więc zakończymy już o aplikacjach.

Jest otwartym systemem

W przeciwieństwie np. do systemu wydawanego przez Apple, czyli iOS, Android jest systemem otwartym, przez co większość telefonów posiada ten oto system a nie inny.

Aplikacje służące do wszystkiego

Wrócimy do aplikacji jeszcze raz, ponieważ to jest główna przyczyna popularności Androida. W sklepie Google Play (tam znajdują się wszystkie aplikacje) możemy znaleźć wszystko – od pakietów biurowych po aplikacje, które pomagają nam w naszym treningu, przez co Android jest systemem dla każdej osoby.

Personalizacja i łatwa obsługa

System Android można bardzo łatwo spersonalizować tak, żeby nam odpowiadał. Jest też on bardzo łatwy w obsłudze, zainstalowanie aplikacji czy zmiana zabezpieczeń telefonu to nie jest nic trudnego. Samo menu jest bardzo intuicyjne i podobne w większości telefonów, przez co nawet gdy zmieniamy telefon to nie będziemy musieli uczyć się jego obsługi od nowa.

Aktualizacje

Android jest bardzo często aktualizowany. Gdy kupujemy telefon to na pewno przez przynajmniej 2 lata mamy zapewnione aktualizacje systemu, przez co nasz telefon nie będzie zagrożony żadnymi wirusami czy atakami hakerskimi.

Podsumowanie

Android łączy najlepsze cechy wszystkich systemów, przez co telefony z nim są najczęściej kupowane. Oczywiście też ma sporo wad, ale jego zalety je zakrywają.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.