Blog o wszystkim ;)

zapraszam

Dlaczego warto kupić auto z napędem na cztery koła?

Maj 18th, 2016

15833391105_4eed735d66_k

Napędy możemy podzielić na trzy różne rodzaje, ale najlepszym z nich, przynajmniej według mnie jest napęd na cztery koła. Tutaj opiszę, dlaczego to właśnie on jest najlepszy i dlaczego warto kupować auto z takim rodzajem napędu.

Uniwersalność

Samochód z napędem AWD jest zdolny do wszystkiego – możemy nim jeździć po zaśnieżonych drogach, podczas deszczu w trudnych warunkach pogodowych. Radzi sobie ogólnie lepiej na drodze od innych napędów. Jest on świetny do jazdy w każdym terenie, w każdych warunkach.

Prowadzenie

Auta z takim napędem się świetnie prowadzi, bardzo dobrze trzymają się drogi, mają bardzo dobrą przyczepność podczas zakrętów. Ogólnie mamy o wiele większą satysfakcje z jeżdżenia takim pojazdem, ponieważ nie jest ono ciężkie ani oporne.

Mniej traci wartość

Pojazdy z napędem RWD i FWD szybko tracą wartość, i gdy chcemy się ich pozbyć to zazwyczaj sprzedajemy ja bardzo tanio. Auta z napędem AWD tą wartość tracą wolno, a gdy sprzedajemy je to ich wartość nie będzie znacznie niższa od ceny salonowej, jak jest to w przypadku wyżej wymienionych napędów FWD i RWD.

Starczy nam na długo

Gdy zmieniamy nasze miejsce zamieszkania, i przykładowo klimat będzie inny to musimy też zazwyczaj zmieniać nasze auto. Auta AWD są zdatne do jazdy w każdym terenie i każdych warunkach pogodowych, przez co nie musimy ich zmieniać po przeprowadzce.

Wady

Niestety ten napęd nie ma samych zalet – ma też kilka wad. Auta z tym napędem są drogie i wymagają dużo paliwa. Są też bardzo drogie w naprawie gdy coś się w nich zepsuje, ale samochody z tym napędem są wytrzymałe, więc nie wymagają sporej ilości napraw.

Podsumowanie

Samochody z napędem na cztery koła są najlepsze dla osób, które albo mogą wydać dużo pieniędzy na auto, albo dużo się poruszają w trudnych warunkach. Gdy nie jeździmy często samochodem np. po śliskiej lub zaśnieżonej drodze to taki samochód też warto kupować, ale warto wiedzieć że nie będzie on znacznie lepszy od takich z innym napędem.

Powered by WordPress. Theme by Sash Lewis.